Human Dignity

Evropská liga na ochranu lidské důstojnosti

 

bulletin.jpg

Výroční schůze

Dne 21.února proběhla výročí schůze naší organizace. Posoudili jsme výsledky loňského roku a hlavně jsme se zamýšleli nad plány roku 2013.

V loňském roce mělo největší ohlas, ve veřejnosti, předání záchranného motorové člunu občanům Hřenska. Tato obec je často sužována povodněmi a velkým problémem je uhlídat ohrožený majetek. Člun umožní místní policii a hasičům, kontrolovat svěřenou oblast a nesporně přispěje k snížení kriminality.

Velmi oceňováno je navázání spolupráce s křesťanskou školou v Nigerii viz. náš web a především pak rozšíření informační kampaně o možnostech a podmínkách života našich občanů v dalších zemích EU- bezplatná informační telefonní linka. Zvyšování informovanosti nesporně vede k upevňování vztahů uvnitř EU.

V loňském roce, z hlediska organizační struktury je velmi významné, že jsme obhájili svůj statut organizace zapojené do projektu Hlas Evropy a jsme i dle registrovaným partnerem Rejstříku transparentnosti Evropské komise. Významné je, že do naší ligy vstoupili zástupci ukrajinské strany zelných „Zelená planeta“, vytváří se tak prostor pro to abychom se více věnovali pomoci rozvoji občanských sdružení v Ukrajině.

Výroční schůze také rozhodla, že se připojíme k iniciativě Mezinárodní ligy na ochranu lidské důstojnosti nazvané „Válečné děti pro děti míru „. Podrobný statut připravujeme.


Copyright © 2016. All Rights Reserved HUMANDIGNITY.EU, photo agency F.A.L., Web design BaRReta